Поради психолога

Дії батьків у разі вербального булінгу

 
 

Найкращий захист для дитини – це почуття власної гідності.  

Навчайте дитину на власному прикладі поважати людей, які оточують: вітатися, дякувати, прощатися, вибачатися, якщо завинили тощо. 

Хваліть дитину за її  найменші досягнення, менше звертайте увагу на недоліки – краще допомагайте дієво їх змінити. 

Обговорюйте та практикуйте безпечні конструктивні способи реагування вашої дитини на слова або дії булера. Разом придумуйте слова або фрази, які дитина може сказати своєму кривднику переконливим, але не ворожим тоном. Насамперед, самі вчіться говорити з дитиною спокійно та розважливо, стримуйте себе у гніві та роздратуванні.

Наприклад: «Твої слова мені неприємні», «Дай мені спокій», «Відчепись», «Мені боляче чути твої образи», «Я не терпітиму більше знущання і змушений буду поскаржитися дорослим» тощо.

Якщо дитина повідомила вам, що вона або ще хтось піддається знущанню, булінгу, похваліть дитину за те, що вона набралась сміливості і розповіла вам. Наголосіть на різниці між доносом і інформуванням з метою припинити знущання. 

Якщо самі не бачите можливості допомогти дитині – зв’яжіться з адміністрацією школи, класним керівником, зверніться до психолога по допомогу. 

22.jpg